Eğitim-Bir-Sen Ağrı Şube Başkanlığına Süleyman Gümüşer seçildi

Eğitim-Bir-Sen Ağrı Şubesinin Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen 7. Olağan Genel Kurulunda Süleyman Gümüşer yeni başkan seçildi.

Ağrı 22.10.2022, 22:10 Yüksel Aslan
Eğitim-Bir-Sen Ağrı Şube Başkanlığına Süleyman Gümüşer seçildi

Eğitim-Bir-Sen Ağrı Şubesinin 7. Olağan Genel Kurulu Halk Eğitim Merkezi salonunda büyük bir coşku ile yapıldı.

Divan seçimi, faaliyet raporlarının okunması ve protokol konuşmalarının ardından selamlama konuşmasını yapan yeni dönem başkan adayı Süleyman Gümüşer konuşmasında:

“Kıymetli protokol, Sivil Toplum Kuruluşlarının ve Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın Değerli Başkanları ve Temsilcileri, Değerli Bürokratlarımız, çok kıymetli delege arkadaşlarım, misafirlerimiz ve basınımızın kıymetli mensupları, Teşkilatımızın kıymetli yöneticileri, üyeleri hanımefendiler, beyefendiler öncelikle sizleri en kalbi duygularımla, sevgi ve hürmetle selamlıyorum.

Sendikal mücadelemize şimdiye kadar emek veren, kurucu genel başkanımız, çağın soylu adamı merhum Mehmet Akif İnan hocamız başta olmak üzere, eski Genel Teşkilatlanma Sekreterimiz Erol Battal’ı, Mehmet Salih Akdoğan’ı, Kamuran Uğur’u, Mehmet Emin Elnazik’i ve ahrete irtihal eden diğer bütün teşkilat mensuplarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

7.Olağan Genel Kurulumuzun şehrimize, milletimize ve eğitim çalışanlarına hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum.

Değerli dostlar,

Eğitim-Bir-Sen, Mehmet Akif İnan’ın“Türkümüz dünyayı kardeş bilendir. Gökleri insanın ortak tarlası” dizelerindeki kuşatıcılıkla 14 Şubat 1992’de yola koyulup yeni bir çığır açarak başlattığı soylu yolculuk, bütün engelleri ve badireleri aşarak eğitim hizmet kolunun genel yetkili sendikası olmanın yanında ülkemizdeki en büyük sendika olmayı da başarmıştır. Eğitim-Bir-Sen ülke ve millet sevgisinden ödün vermemiş, 84 milyonun kardeşliğini hedefleyen, özelde eğitim çalışanlarının genelde ise milletimizin hak ve menfaatlerini, insanlığın huzurunu önceleyen, zulmün karşısında mazlumun yanında bir teşkilattır.

Ülkemizin ve insanlığın, özelde ise eğitim çalışanlarının sorunlarına çözüm üretmek, mazlumun ve mağdurun yanında, zalimin karşısında yer almak şiarıyla başlayan özlük ve özgürlük mücadelemiz, kuruluş amacımızda da olduğu gibi hak aramanın merkezi, çözümün adresi olmayı başarmıştır. Her türlü oligarşiye karşı demokratik sistem içerisinde katılımcılığı esas alarak sendikal kulvarda açtığımız yeni sayfa, sendikacılığın ideolojik kavga alanı olmaktan çıkmasına ve hizmet alanına dönüşmesine de vesile olmuştur. İnsanları ötekileştirmeyen, kucaklayan ve kuşatan misyonun temsilcileri olarak “iyilikleri artırmanın, kötülükleri engellemenin” izdüşümü olarak algıladığımız sendikal mücadelemiz genel yetkiyle buluşmuş ve aynı zamanda dünya mazlumlarının da sesi olmuştur. Üyelerinden aldığı güçle kamunun çözüm ortağı haline gelmeyi başaran sendikamız, kavga zemininde rekabeti değil, rekabet zemininde hizmeti ilke olarak benimsemiştir.

Eğitim-öğretim ve bilim hizmet kolunda yaşanan problemlerin çözümünde akıttığı ter ve çözüme attığı imza ile elde ettiği kazanımların sayısını her geçen gün artıran Eğitim-Bir-Sen, ülkemizin demokratikleşmesindeyol açmaya ve yol almaya devam etmektedir. Antidemokratik süreçlerin miras olarak bıraktığı ve muhkemleştirmeye çalıştığı bütün tortuların sökülüp atılmasına vesile olan Eğitim-Bir-Sen, Akif İnan’ın, “Yoluna dikenler döken ellerin/Gün gelir görülür hep kuruduğu”dizesidoğrultusunda ortaya koyduğu gayretle can yakan birçok sorunun çözümüne katkı sunmuştur. Ek gösterge düzenlemesi de 6. Dönem Toplu Sözleşme ile mutabakat altına alınarak çözüme kavuşturuldu. Bu düzenleme ile birlikte 5 milyondan fazla insanı kapsayan bir çalışma gerçekleştirdik.

3600 ek gösterge düzenlemesinde onarılması gereken, yasal bir düzenleme ile yeni bir torba kanunla atılması gereken adımlar vardır. Bu yönde çalışmalarımız ve gayretlerimiz devam etmektedir. Öğretmenlik Meslek Kanunu için mevcuttan daha iyisini amaçlayan, sahanın sesini duyan ve beklentilerini içeren bir kanun için “Kanun Tasarısı” çalışmamızı kamuoyuna sunduk. Öğretmenlik Meslek Kanunu geliştirilsin istiyoruz. Çözüm odaklı sendikacılığın gereği olarak; nasıl bir kanun olmalı diye politika belgesi niteliği taşıyacak olan kanun tasarısı planı üzerinde çalıştık. Amacımız, mesleğimiz için atılmış kıymetli adımı ve çıkarılan kanunu yeterli seviyeye taşımaktır. Slogan atmak, kuru muhalefet yapmak değil; çözüm ortaya koymaktır niyetimiz.

Sevgili Dostlar,

Evet, biz düşünen ve üreten erdemli bir davanın mensuplarıyız. Soylu mücadelenin adresi Eğitim-Bir-Sen olarak, yapacağımız ve yapmamız gereken daha çok iş olduğunu söylemek istiyorum. Çalışanlarımızın hakkını, hukukunu korumaya, eğitim çalışanlarına özel kazanımlar üretmeye devam ettikçe, inşallah daha büyük başarılara da imza atacağız.

Mesuliyetimiz ve yükümüz ağırdır. Aydınlık yarınlarımızı beraber inşa edeceğimiz dava arkadaşlarımız olan sizlerle her zorluğu birlikte aşacağımıza olan inancım tamdır. Bu yükün ağırlığının farkında olarak Üstat Necip Fazıl’ın dizeleriyle sözlerimi bağlıyorum:

Mehmedim, sevinin, başlar yüksekte!

Ölsek de sevinin, eve dönsek de!

Sanma bu tekerlek kalır tümsekte!

Yarın elbet bizim, elbet bizimdir!

Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir.

Bizleri bu güzel günümüzde yalnız bırakmayan çok kıymetli protokole, misafirlerimize şükranlarımı sunuyor, yeni dönemi iradesiyle şekillendirecek olan delegasyona güveniyor, kendimizi size, sizleri Allah’a emanet ediyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Selamlama konuşmalarının ardından genel kurul oylamalarına geçildi ve uzun zamandan beri Eğitim-Bir-Sen camiasına çok kıymetli hizmetlerde bulunmuş olan ve yeni dönemde Eğitim-Bir-Sen Ağrı Şubesinin yeni başkanı olarak seçilen Süleyman Gümüşer “Bu güzel günümüzde varlığınızla bize anlam ve güç katarak yolumuzu istikametimizi hayır üzerine inşa etmiş olmanızdan dolayı hepinize en kalbi sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Katılımınızdan dolayı yönetimimiz adına ayrıca şükranlarımızı sunuyorum. Biz biriz beraberiz. Büyük bir aileyiz. Niyet hayr akıbet hayr olsun inşallah.” diyerekten memnuniyeti dile getirdi.

Genel Kurula; İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek , İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Av.Orhan Güngör, Toç Bir Sen İl Temsilcisi Mehmet Çelik, Bem Bir Sen İl Temsilcisi Osman Karasu , Birlik Haber Sen İl Temsilcisi Muhammed Ertigü, Sağlık Sen Başkan Yardımcısı Cevdet Taşdemir, Enerji Bir Sen İl Temsilcisi Metin Uçar, Emekli Memur Sen İl Temsilcisi Ahmet Alpaslan, Önder Başkanı Turgut Özmüş, Hak İş il Başkanı Ahmet Varol, Eğitim-Bir-Sen Ağrı Şube Yönetimi, Denetleme ve Disiplin Kurulu, Üniversite Temsilciliği, Kadın Kolları Komisyonu, İlçe temsilcileri ve Yönetimleri, Genç Memur-Sen Ağrı Yönetimi katıldı.

Ayrıca Ağrı İbrahim Çeçen üniversitesi Rektörü Sn Prof Dr Abdulhalik Karabulut önceden planlanmış programlarından dolayı kongreye katılamadığından tebrik mesajı gönderdi.

Program hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Yorumlar (1)
Cem 12 ay önce
Ağrıya Yazık Olmuş gerçi Ağrının kaderidir Hep yerinde saymaya devam Başka Aktip bir genç yokmudu seçile 3 Dönem denenen insanı ne diye seçiyorlar anlayamadım bu işte
Namaz Vakti 22 Eylül 2023
İmsak 04:24
Güneş 05:48
Öğle 12:06
İkindi 15:32
Akşam 18:14
Yatsı 19:32
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 4 12
2. Galatasaray 4 10
3. Rizespor 5 10
4. Trabzonspor 5 9
5. Kayserispor 5 9
6. A.Demirspor 4 8
7. Konyaspor 5 8
8. Hatayspor 5 7
9. Alanyaspor 5 7
10. Beşiktaş 4 7
11. Kasımpasa 5 6
12. Ankaragücü 5 5
13. Karagümrük 5 5
14. Sivasspor 5 5
15. Antalyaspor 5 3
16. Başakşehir 4 3
17. Pendikspor 5 3
18. İstanbulspor 3 2
19. Samsunspor 4 1
20. Gaziantep FK 5 0
Takımlar O P
1. Eyüpspor 5 15
2. Manisa FK 5 11
3. Bodrumspor 5 10
4. Gençlerbirliği 5 10
5. Ahlatçı Çorum FK 5 9
6. Bandırmaspor 5 9
7. Kocaelispor 5 9
8. Keçiörengücü 5 8
9. Şanlıurfaspor 5 8
10. Erzurumspor 5 6
11. Göztepe 5 5
12. Sakaryaspor 5 5
13. Giresunspor 5 4
14. Adanaspor 5 3
15. Boluspor 5 3
16. Altay 5 3
17. Tuzlaspor 5 3
18. Ümraniye 5 2
Takımlar O P
1. M.City 5 15
2. Tottenham 5 13
3. Liverpool 5 13
4. Arsenal 5 13
5. Brighton 5 12
6. West Ham United 5 10
7. Aston Villa 5 9
8. Nottingham Forest 5 7
9. Crystal Palace 5 7
10. Fulham 5 7
11. Brentford 5 6
12. Newcastle 5 6
13. M. United 5 6
14. Chelsea 5 5
15. Bournemouth 5 3
16. Wolves 5 3
17. Sheffield United 5 1
18. Everton 5 1
19. Burnley 4 1
20. Luton Town 4 0
Takımlar O P
1. Real Madrid 5 15
2. Barcelona 5 13
3. Girona 5 13
4. Athletic Bilbao 5 10
5. Valencia 5 9
6. Rayo Vallecano 5 9
7. Atletico Madrid 4 7
8. Cadiz 5 7
9. Getafe 5 7
10. Real Betis 5 7
11. Real Sociedad 5 6
12. Osasuna 5 6
13. Villarreal 5 6
14. Deportivo Alaves 5 6
15. Mallorca 5 5
16. Celta Vigo 5 4
17. Sevilla 4 3
18. Granada 5 3
19. Las Palmas 5 2
20. Almeria 5 1
Günün Karikatürü Tümü